image Juventusi rihap bisedimet me Atleticon për Moratan
[wp-story id="814678"]

Futboll

Juventusi rihap bisedimet me Atleticon për Moratan

news image

Alvaro Morata mund të ketë thënë vetëm lamtumirë Juventusit, por ai tashmë mund të jetë në rrugën e kthimit në Torino pasi bisedimet thuhet se u rihapën me Atletico Madrid.

Sulmuesi 29-vjeçar spanjoll ka kaluar tashmë dy periudha me Zonjën e Vjetër, nga 2014 në 2016 dhe 2020 në 2022, dhe është e qartë se ai ka gjetur një nivel rehatie dhe sigurie në kryeqytetin e Piemonte, duke treguar më të mirën e tij. Juventusi e ktheu atë në Spanjë pas përfundimit të huazimit të tij dyvjeçar në fillim të këtij muaji, por ata ende nuk e kanë harruar atë.

Siç raportohet nga Calciomercato.com, Juventusi rifilloi negociatat me Atletico Madrid në ditët e fundit për të diskutuar më tej një marrëveshje për Morata-n. Ata shpresojnë të sigurojnë një zbritje të konsiderueshme të shifrës prej 35 milionë euro që ishte vendosur si opsioni i blerjes në marrëveshjen e tij të fundit të huasë.

Massimiliano Allegri është një tifoz i madh i ish-sulmuesit të Chelsea dhe Real Madrid dhe ai është në dukje alternativa e parë e Dusan Vlahovic.

/GazetaSinjaliSport/