image Juventusi fiton me polemika, Ronaldo nuk gabon
[wp-story id="814678"]

Futboll

Itali/ Juventusi fiton me polemika, Ronaldo nuk gabon

news image

Juventusi ka fituar me rezultat 3:0 ndeshjen kundër Fiorentinës.

Kampionët e Italisë vazhdojnë kryesimin në Serie A dhe e kanë bërë me polemika, pasi Ronaldo ka shënuar dy penallti, ndërsa ka pasur vend dhe për de Ligt.

“Zonja e Vjetër” shënoi golin e parë në minutën e 40. Ronaldo nuk gaboi në gjuajtjen e tij të parë, po ashtu dërgoi topin në rrjetë në minutën e 80′. Një penallti e fituar nga portugezi, por me polemika, pasi u dha me VAR.

Ylli i Juventusit nuk gaboi sërish, ndërsa në fund shënoi dhe Matthijs de Ligt. Ai mori një pasim të mirë nga Dybala dhe e dërgoi në rrjetë për 3-0. Juventusi shkon 6 pikë para Interit me një ndeshje më shumë.