image Juventus refuzon Icardin, fokusi mbetet te Depay
[wp-story id="814678"]

Futboll

Juventus refuzon Icardin, fokusi mbetet te Depay

news image

Juventus u përpoq të ofronte Moise Kean në këmbim të Luis Muriel, por u refuzua nga Atalanta, ndërsa raportohet se Biankonerët refuzuan Mauro Icardin nga PSG.

Zgjedhja e parë mbetet Memphis Depay, i cili po përpiqet të negociojë një ndërprerje të parakohshme të kontratës me Barcelonën në mënyrë që më pas të mund të nënshkruajë një marrëveshje dyvjeçare në Torino me vlerë 5 milionë euro në sezon.

Sidoqoftë, Sky Sport Italia dhe Gazzetta dello Sport pretendojnë se po shqyrtojnë gjithashtu alternativa të tjera, veçanërisht me Kean të ndëshkuar në parasezon për vonesë.

Thuhet se ata i ofruan Kean Atalantës në këmbim të Muriel, një propozim që u refuzua plotësisht nga ana e Bergamos.

Një tjetër opsion i paraqitur te Juventusi nga Paris Saint-Germain është Icardi, ish-qendërsulmuesi i Interit dhe Sampdorias, i cili është bllokuar dhe është detyruar të stërvitet me lojtarët rezervë nga trajneri i ri Christophe Galtier.

Me këtë rast, ishin bardhezinjtë ata që u përgjigjën se nuk ishin të interesuar për argjentinasin.

Sky Sport Italia gjithashtu raportoi këtë mbrëmje se Juve mund të përpiqet të rrëmbejë Giovanni Simeone nga Napoli, pasi Verona është e përgatitur ta lërë atë të huazohet për 3 milion € me një opsion për të blerë për 12 milion euro të tjera.

/GazetaSinjaliSport/