image “Jo luftë”, basketbollistët e Ukrainës shpërthejnë në lot gjatë këndimit të himnit - Sinjali

“Jo luftë”, basketbollistët e Ukrainës shpërthejnë në lot gjatë këndimit të himnit

news image

Kombëtarja e basketbollit të Ukrainës u prit me duartrokitje në Spanjë, ku luajti në ndeshjen kualifikuese për Botërorin 2023.

Ukrainasit luajnë atje në ditën kur Rusia pushtoi vendin e tyre dhe pushtoi një pjesë të territorit të saj me veprime ushtarake.

Ukrainasit u tronditën dukshëm para fillimit të ndeshjes.

Me lot në sy ata kanë kënduar himnin dhe kamera ka kapur një mesazh të fortë në fytyrën e njërit prej tyre.

Në faqen e djathtë shkruhej “Jo luftë”.

Ja pamjet:

/GazetaSinjaliSporti/


Shpërndaje artikullin