image Ja sa para do të humbasin pesë kampionatët evropiane për shkak të koronavirusit

Futboll

Futboll/ Ja sa para do të humbasin pesë kampionatët evropiane për shkak të koronavirusit

news image

Për shkak të koronavirusit, gati të gjitha kampionatet në Evropë të futbollit janë pezulluar.

Pesë kampionatët kryesore pritet që të godite ekonomikisht për shkak të këtij pezullimi, transmeton Gazeta Sinjali.

Sipas kompanisë së specializuar për analiza ekonomike KPMG, pesë kampionatët evropiane të futbollit së bashku do të humbasin katër milliard dollarë.

Premier Liga dhe La Liga do të goditen më së shumti nga pezullimi i futbollit./Gazeta Sinjali/