image Italia e çon në shtëpi Serbinë
[wp-story id="814678"]

Basketboll

Italia e çon në shtëpi Serbinë

news image

Italia e ka eliminuar Serbinë, në kuadër të Eurobasketit, që po mbahet në Gjermani.

Italianët triumfuan ndaj serbëve me rezultat 94-86.

Paraqitja e mirë e Nikola Jokiqit, me 32 pikë, 13 kërcime dhe katër asistime, nuk i mjaftoi Serbisë.

Italia në çerekfinale do të përballet me Francën.

/GazetaSinjali/