image Identifikohen inspektorët e ATK-së që dyshohet se morën 50 euro ryshfet nga pronari i një lokali
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Identifikohen inspektorët e ATK-së që dyshohet se morën 50 euro ryshfet nga pronari i një lokali

news image

Gazmend Jashari dhe Adnan Jupolli, janë dy inspektorët tatimorë të Administratës Tatimore të Kosovës (ATK) që u arrestuan në Fushë Kosovë, pasi dyshohet se u kapën me 50 euro ryshfet.

Përmes një komunikate, policia kishte njoftuar se pas intervistimit personave të dyshuar u është shqiptuar masa e ndalimit për 48 orë.

“Të dyshuarit janë shoqëruar në zyret e NJHRKEK – Prishtinë, të cilët janë intervistuar në cilësinë e personave të dyshuar në prezencën e avokatëve mbrojtës, dhe pas konsultimit me prokurorin kujdestar personave të dyshuar u është shqiptuar masa e ndalimit për 48 orë”, thuhej në komunikatë./Gazeta Sinjali/