image Ia zunë djathin në veturë, Policia e arreston shqiptarin - Sinjali

Elbasan/ Ia zunë djathin në veturë, Policia e arreston shqiptarin

news image

Një 32-vjeçar i cili po transportonte 142 koli me djathë u arrestua nga policia e Elbasanit. Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale M.Z nga Tirana, të cilin policia e kontrolloi në makinën që ai drejtonte.

“Gjatë kontrollit Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale 142 koli me djathë. Nga veprimet e para hetimore dyshohet të jetë futur kontrabandë nga Maqedonia e Veriut”, sqaron policia.

Materiale hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprat penale, “Tregtimi dhe transportimi i mallrave që janë kontrabandë”, dhe “Fshehja e të ardhurave”.


Shpërndaje artikullin