image I konfiskohen dy pushkë, arrestohet gruaja në Gjakovë - Sinjali

I konfiskohen dy pushkë, arrestohet gruaja në Gjakovë

news image

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje në mesditë në dy lokacione të fshatit Smolicë të Gjakovës janë gjetur dy armë zjarri, shkruan Gazeta Sinjali.

Armët sipas policisë, i takojnë të dyshuarës H.A., 59-vjeçare, e cila është shoqëruar në stacionin policor për intervistim.

E dyshuara në polici ka deklaruar se armët i kishte të trashëguara nga bashkëshorti i saj i ndjerë, mirëpo nuk kishte arritur t’i legalizoj.

Armët i takojnë llojit, Zastova M-48 dhe arma pushkë gjuetie e markës Baikeal./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin