image Humbet kosovari në Durrës, njoftoni familjarët nëse e njihni
[wp-story id="814678"]

Shqipëri

Humbet kosovari në Durrës, njoftoni familjarët nëse e njihni

news image

Një shqiptar i Kosovës, i quajtur Ahmet Sulaj prej të paktën dy ditëve është parë të endet në qytetin e Durrësit duke thënë se nuk po arrinë ta gjejë shtëpinë.

Nuk dihet nëse personi në fjalë jeton në qytetin e Durrësit, por sipas qytetarëve ai thotë se ka ardhur me autobus dhe se nuk mund ta gjejë banesën e tij.

Mediat shqiptare kanë raportuar se banorë të zonës e kanë ndihmuar me veshje pasi për shkak të uljes së menjëhershme të temperaturave, veshja e tij ka qenë e papërshtatshme.

Ai ka thënë se mbrëmjen e djeshme ka qenë në polici, por sot sërish është parë duke u endur rrugëve.

Çdokush që e njeh mund të kontaktojë familjarët e të moshuarit. /Gazeta Sinjali/