image Henry: Unë besoj në Arsenal përsëri
[wp-story id="814678"]

Futboll

Henry: Unë besoj në Arsenal përsëri

news image

Thierry Henry ka deklaruar se ai “beson” në Arsenal përsëri nën drejtimin e Mikel Artetës, por ka shprehur shqetësim për forcën e tyre në thellësi.

Henry është optimist për sezonin e ri të Topçinjve pas një fillimi mbresëlënës që i ka parë ata të ngjiten në krye të tabelës së Premier League.

‘’Unë mund të shoh një ekip atje, një bashkësi dhe kjo më pëlqen. Ekipi është i ndryshëm, por ju keni lojtarë si Gabriel Jesus, William Saliba, Martin Odegaard, Bukayo Saka. Unë besoj në ta. Nuk kam besuar kështu për një kohë shumë të gjatë, besoja se mund të bënim diçka”, tha Henry për CBS Sports.

“Por unë shqetësohem për Ligën e Evropës për shkak të thellësisë së ekipit. Mendoj se 11-ja fillestare është mjaft e mirë, por ky është një sezon i gjatë kështu që mund të jetë pak për ta“, ka deklaruar ikona e ‘Gunners’.

Arsenali ka fituar pesë nga gjashtë ndeshjet fillestare të ligës, me humbjen 3-1 ndaj Manchester United herën e fundit.

Arteta e forcoi skuadrën e tij me pesë nënshkrime të verës, duke përfshirë Jesus, i cili ka shënuar tre gola dhe ka dhënë tre asistime që kur u transferua nga Manchester City.

/GazetaSinjaliSport/