image Henry ribashkohet me Fabregas, do të bëhet aksioner i skuadrës italiane

Futboll

Henry ribashkohet me Fabregas, do të bëhet aksioner i skuadrës italiane

news image

Ish-ylli i Arsenalit, Thierry Henry së shpejti do të ribashkohet me Cesc Fabregas pasi thuhet se ai përgatitet të bëhet aksioner i skuadrës së Serisë B, Como.

Mesfushori spanjoll u bashkua zyrtarisht me skuadrën e nivelit të dytë në fillim të kësaj jave, duke vënë në letër një kontratë dyvjeçare që duket se ai gjithashtu bëhet aksioner i klubit. Como po punon shumë për të ndërtuar një projekt të fortë në Lombardi, me ish-yllin e Chelsea, Dennis Wise në krye si drejtor.

Siç raportohet nga Gianluca Di Marzio, Henry pritet të udhëtojë së shpejti në Como për të njoftuar vendimin e tij për t’u bashkuar me klubin e Serie B si aksioner, duke iu bashkuar Fabregas në këtë aventurë të re në kategorinë e dytë italiane.

Como ka qenë në një rritje të jashtëzakonshme që nga rilindja e tyre në 2017. Çështjet financiare i bënë ata të zbresin në Serinë D për sezonin 2017-18 dhe skuadra u kthye në futbollin profesionist në 2019 pasi përfundoi në krye të grupit të tyre.

Atë vit, klubi u ble nga kompania indoneziane Djarum Group, e udhëhequr nga biznesmenë miliarderë të udhëhequr nga Michael Hartono dhe Robert Budi Hartono. Wise u emërua si drejtor dhe ai është duke mbikëqyrur projektin që atëherë.

/GazetaSinjaliSport/