image "CIES" parashikon skuadrën fituese për titullin e Scudettos për 22-23

Futboll

“CIES” parashikon skuadrën fituese për titullin e Scudettos për 22-23

news image

Observatori i Futbollit CIES ka publikuar renditjen e parashikuar përfundimtare 2022-23 në Serie A, me modelin e tyre statistikor që pret që Interi të mposht Milanin për Scudetton.

CIES sugjeron që kuqezinjtë do të përfundojnë nënkampione ndaj rivalëve të tyre ndërqytetës, por të paktën do ta gjejnë veten në top katërshe përkrah Napolit dhe Juventusit. Interesante, Atalanta e Gian Piero Gasperinit parashikohet të përfundojë përpara Romës dhe Lazios, dy skuadra kanë kryer në dukje merkato emocionuese transferimi në kryeqytetin italian.

Modeli CIES parashikon që Cremonese, Salernitana dhe Lecce të gjithë të bien nga kategoria, me skuadrat provinciale Empoli, Spezia dhe Monza që të gjitha sapo i shpëtojnë rënies. Fiorentina parashikohet të zhgënjejë, duke humbur Evropën dhe gjithashtu sugjeron një kampanjë të vështirë përpara Bolognës.

Tabela përfundimtare e parashikuar e Serie A nga Observatori i Futbollit CIES.

/GazetaSinjali/