image Haziri: Kurti e ka në dorë një dokument të cilin askush tjetër në Kosovë nuk e ka
[wp-story id="814678"]

Politikë

Haziri: Kurti e ka në dorë një dokument të cilin askush tjetër në Kosovë nuk e ka

news image

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka deklaruar se Albin Kurti posedon një dokument të cilin askush tjetër në Kosovë nuk e ka.

Ai shtoi se në Serbi, aktin e presidentit serb, Aleksandar Vuciq nuk e ka pranuar.

“Kemi parë dokument, por dokumenti i vetëm zyrtar secili ka besim se është i duhuri, është ai që ka kryeministri në dorë dhe nuk e ka askush tjetër në Kosovë. Në Serbi, aktin e presidentit Vuciq, ai nuk e ka pranu, ka thënë nuk kam nevojë me marrë këtë dokument. E ka parë dhe i ka thënë emisarëve nuk kam nevojë me pranu këtë dokument, unë dhe askush në Serbi”, tha Haziri në debatin Politiko.

/GazetaSinjali/