image Haxhiu: Turp për Qeverinë që s'mbështet Policinë që zbardhi vrasjen e Liridonës, arrestoi plaçkitësit e u përball me kriminelët

Politikë

Haxhiu: Turp për Qeverinë që s’mbështet Policinë që zbardhi vrasjen e Liridonës, arrestoi plaçkitësit e u përball me kriminelët

news image

Deputeti i Kuvendit nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu ka reaguar pas arrestimit të dy të dyshuarve për vrasjen e 33-vjeçares Liridona Murseli në rrugën “Dalip Alshiqi” në Prishtinë mbrëmjen e 29 nëntorit, raporton Gazeta Sinjali.

Haxhiu tha se Policia e Kosovës brenda 24 orëve arriti ta zbardhi vrasjen e cila si fillim u raportua nga vetë Naimi si plaçkitje, për një javë arrestoi të dyshuarit për plaçkitjen e armatosur në Suharekë, si dhe u përball me kriminelët në veri.

Ai thotë se përkundër këtyre sukseseve të vazhdueshme, Policia nuk po gjen përkrahje prej Qeverisë.

“Mirënjohje dhe respekt për punën e Policisë së Kosovës. Turp për qasjen e Qeverisë ndaj kërkesave të Policisë”, tha ai.

Postimi i plotë:

Policia e Kosovës brenda 24 orëve zbardhi rastin e vrasjes së Liridona Murseli.

Policia e Kosovës brenda një jave arrestoi të dyshuarit për plaqkitjen e armatosur të argjentarisë në Suharekë.

Policia e Kosovës arrestoi dhe vrau kriminelët në veri.

E përkundër këtyre sukseseve Qeveria e Kosovës nuk e mbeshtet Policinë e Kosovës.

Mirënjohje dhe respekt për punën e Policisë së Kosovës.

Turp për qasjen e Qeverisë ndaj kërkesave të Policisë.

/GazetaSinjali/