image Hamilton dëshiron një pamje të qartë për të ardhmen te Mercedesi - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

107629

Të shëruar

105200

Të vdekur

2250

Hamilton dëshiron një pamje të qartë për të ardhmen te Mercedesi

news image

Shtatë herë kampioni i botës, Lewis Hamilton, i cili garon për Mercedes, dëshiron të marrë një pasqyrë të qartë të së ardhmes së tij në ekip përpara pushimit të Formula 1 në gusht.

“Ne nuk duam të nxitojmë asgjë, por mendoj se duhet të jemi të arsyeshëm dhe të bëjmë biseda”, theksoi Hamilton pasi fitoi Grand Prix të Spanjës të dielën.

“Do të ishte mirë të kishim rregulluar diçka të mirë para pushimit, në mënyrë që të kemi një pamje të qartë të së ardhmes”, shtoi ai.

Kontrata e Hamilton për vitin 2021 u ra dakord vetëm në shkurt dhe britaniku tha se vonesa nuk pritej.

Ai dhe drejtori i ekipit Toto Wolff donin të prisnin derisa Hamilton të merrte një titull tjetër për të filluar më pas bisedimet, por kur ishte gati të ndodhte Hamilton u infektua me koronavirus.

Pas përfundimit të sezonit, ishte Wolff ai që u infektua gjithashtu me Covid-19.

“Marrëdhënia jonë bëhet më e fortë çdo vit”, tha Hamilton, duke mos përmendur, megjithatë, sa kohë do të dëshirojë të garojë në Formula 1./Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: