image 56-vjeçarit në Podujevë i digjet vetura posa e merr nga servisi - Sinjali

56-vjeçarit në Podujevë i digjet vetura posa e merr nga servisi

news image

Dje rreth orës 18:34 në rrugën “Hys Popova” në Podujevë është djegur një veturë e tipit Mercedes, shkruan Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se pronari i veturës, 54-vjeçar është ankuar në polici se nuk ka njohuri për shkaktarin e zjarrit, pasi që sipas tij, veturën e kishte marrë nga servisi dhe duke vozitur i ka dalë flaka.

Sipas burimeve të njëjta në lidhje me rastin në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë e policisë si dhe eksperti i zjarrit.

Ndërkohë, me vendim të prokurorit rasti është hapur si “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”, si dhe i dedikohet hetuesisë./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin