image Guardiola për Ronaldon: Një nga më të mëdhenjtë në 15 vitet e fundit
[wp-story id="814678"]

Futboll

Guardiola për Ronaldon: Një nga më të mëdhenjtë në 15 vitet e fundit

news image

Trajneri i Manchester City-it, Pep Guardiola u përpoq të bindte Ronaldon që t’i bashkohej skuadrës së tij nga Juventusi në sezonin e kaluar, përpara se United të futej për të vulosur një rikthim për superyllin portugez.

Por edhe pas mungesës së shërbimeve të tij, Guardiola nuk ka asgjë tjetër veçse lëvdata për aftësitë e sulmuesit, duke përmendur atë dhe Lionel Messin si fuqi gjeneratash.

Një nga më të mëdhenjtë në 15 vitet e fundit përkrah Messit”, tha Guardiola në një konferencë shtypi para ndeshjes të premten, kur u pyet për Ronaldon.

“Kur i arrin këto gjëra, je nën vëzhgim çdo ditë. Ai ishte shumë i mirë dhe si finalist, i jashtëzakonshëm – një lojtar i mirë. Ka qenë një kënaqësi për t’u parë në këto vite”, shtoi ai.

“Ne duhet të shfrytëzojmë lojën dhe forcën tonë për ta shmangur atë afër topit. Ne duhet ta kontrollojmë atë. Një nga më të mëdhenjtë – një makinë golashënuesi”, vazhdoi tutje.

City përballet United duke synuar një dopietë të parë në Premier League ndaj rivalëve të tyre vendas që nga sezoni 2018-19.

/GazetaSinjaliSporti/