COVID-19

Të infektuar

10247

Të shëruar

5944

Të vdekur

327

Sport/ Golden Eagle Ylli e fiton ndeshjen ndaj Trepçës

news image

Golden Eagle Ylli e ka fituar ndeshjen ndaj Trepçës me rezultat 88:77, në kuadër të xhiros së 12-të të Superligës së Kosovës në basketboll.

Dj Hanes ishte basketbollisti më i miri te Trepça me 26 pikë, gjashtë kërcime dhe tetë asistime, kurse te skuadra e Yllit u dalluan Alante Fenner me 21 pikë, gjashtë kërcime e pesë asistime, Samir Zekiqi me 20 pikë, dhjetë kërcime e katër asistime, si dhe Jameel McKay me 18 pikë e 15 kërcime.

Trepça ka dy fitore dhe tetë humbje, ndërsa Golden Eagle Ylli shtatë fitore dhe tri humbje./Gazeta Sinjali/

Për fitore u nisëm, me fitore po kthehemi nga Mitrovica. Duartrokitja nuk mungoi për mitrovicasin tonë, Samir Zekiqi.Trepça 77 – 88 Golden Eagle YLLI

Gepostet von K.B. Golden Eagle YLLI am Samstag, 23. November 2019

Shpërndaje artikullin