COVID-19

Të infektuar

5118

Të shëruar

2370

Të vdekur

108

Futboll/ Gladbach në garë për titull, mposhtë lehtësisht Frankfurtin

news image

Skuadra e Munchengladbach  ka arritur të shënoj një fitore të rëndësishme kundër Frankfurtit.

Gladbach shënoi fitore me rezultat 1:3, duke u ngjitur në pozitën e tretë në Bundesliga, transmeton Gazeta Sinjali.

Golat për Gladbachin I shënuan Plea, Thuram dhe Bensebaini kurse për Frankfurtin shënoi Silva.

Me këtë fitore Munchengladbach ka 52 pikë, dy pikë më pak se Dortmund që është në pozitën e tretë./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: