image Gjukanoviq: Mali i Zi dhe Kosova kanë marrëdhënie të shkëlqyera fqinjësore - Sinjali

Gjukanoviq: Mali i Zi dhe Kosova kanë marrëdhënie të shkëlqyera fqinjësore

news image

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq në një konferencë të përbashkët me presidenten e vendit, Vjosa Osmani ka thënë se Mali i Zi dhe Kosova kanë marrëdhënie të shkëlqyera fqinjësore dhe besim të fortë reciprokë.

Presidenti malazez foli edhe për dialogun Kosovë-Serbi, për të cilën tha se Mali i Zi e mbështetë dialogun politik.

Mali i Zi e mbështetë dialogun politik mes Prishtinës dhe Beogradit dhe besojmë se vetëm dialogu politik mund të çojë tek një marrëveshje gjithëpërfshirëse”, tha ai.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin