image Gjermani/ 48-vjeçari nga Kosova e vret kunatën dhe e plagos vëllain e tij para fëmijëve të tyre - Sinjali

Gjermani/ 48-vjeçari nga Kosova e vret kunatën dhe e plagos vëllain e tij para fëmijëve të tyre

news image

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmë në Löhne (Nordrhein-Westfalen) të Gjermanisë, pas një mosmarrëveshje rreth orës 21:15, një 48-vjeçar nga Kosova ka vrarë kunatën e tij dhe ka plagosur rëndë vëllain e tij, para fëmijëve të tyre, shkruan Gazeta Sinjali.

Siç raportojnë mediat gjermane, familja e vëllait të tij dhe tre fëmijët ishin duke vizituar gruan e tij, e cila ishte ndarë nga ai, kur autori i dyshuar i krimit papritmas qëndroi para derës së ish-banesës së përbashkët dhe qëlloi përreth, tha policia. 

Ndërsa, sipas informacionit nga “Westfalen-Blatt”, fëmijët e viktimave të moshave 13 dhe 18 vjeç e panë krimin.

Mosmarrëveshja në një apartament të ndërtesës në Theodor-Körner-Straße në Löhne u zhvillua rreth orës 21:15. Në mbrëmje, autori i krimit shkoi në ish-banesën e familjes së tij.

Vëllai i tij (38), i cili po vizitonte gruan dhe tre fëmijët e saj, e informoi atë se ai nuk dëshironte të fliste me të. Thuhet se ai ka qenë për vizitë me partneren dhe tre fëmijët e tij nga Bavaria.

Kurse, një fqinj tha për mediat gjermane se ai dëgjoi të shtënat nga banesa dhe thirri policinë. 

“Dëgjova dy të shtëna nën çati dhe gati sa nuk rashë nga karriga ime. Fëmijët bërtisnin me të madhe. Në atë moment unë thjesht reagova dhe thirra punëtorët e shpëtimit. Kur zbrita në koridor, fëmijët erdhën duke bërtitur drejt meje. Njeriu me rrënjë shqiptare u çmend plotësisht. Fëmijët duhet ta kenë mposhtur atë dhe e kanë hedhur armën në një livadh para shtëpisë “, tha ai.

Mediat atje raportojnë se i dyshuari ishte i mbingarkuar dhe gjithashtu i plagosur rëndë, por i arrestuar. Historiku i saktë i krimit ishte fillimisht i paqartë, ndërsa një skuadër vrasjesh ka filluar hetimet.

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin