image Gjendja e të infektuarve me COVID-19 në Spitalin e Gjilanit

Shëndetësi

Gjendja e të infektuarve me COVID-19 në Spitalin e Gjilanit

news image

Gjendja e përgjithshme në Spitalin e Gjilanit është e mirë dhe shumë më e lehtësuar në krahasim me muajt gusht dhe shtator, sipas kryetarit të kësaj komune, Lutfi Haziri.

Në këtë spital janë duke u trajtuar 18 persona të infektuar me COVID-19, ndërsa në pritje të rezultateve janë gjashtë persona. Gjendja personave që po trajtohen në këtë spital është e mirë sipas Hazirit.

Gjendja e përgjithshme në këtë spital që nga rastete e para është si në vijim:

Të shëruar janë 1 mijë e 118 persona.

Të vdekur janë 48 persona.

Raste aktive janë 190.

Mostra në pritje 312.

/Gazeta Sinjali/