image Malishevë/ Policia i gjen armë zjarri nxënësit në çantën e shkollës - Sinjali

Malishevë/ Policia i gjen armë zjarri nxënësit në çantën e shkollës

news image

Një armë e llojit EKOL Special 99 e kalibrit 9 milimetra është gjetur në çantën e një nxënësi në Gjimnazin “Hamdi Berisha” në Malishevë.

Kështu kanë njoftuar nga Policia e rajonit të Gjakovës, raporton Gazeta Sinjali.

Të miturit në prezencë të prindit i është marrë deklarata me shkrim, ndërsa arma dhe dëshmitë tjera janë konfiskuar.

Ndaj të miturit është iniciuar procedurë penale për armëmbajtje pa leje dhe është liruar në procedurë të rregullt.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin