image Gazetari i Marca-s mbërrin në Kosovë, i gatshëm për të raportuar për sfidën: Kosovë - Spanjë

Futboll

Gazetari i Marca-s mbërrin në Kosovë, i gatshëm për të raportuar për sfidën: Kosovë – Spanjë

news image

Kosova e pret Spanjën më datën 8 shtator në Fadil Vokrri në kuadër të kualifikimeve për botëror.

Mediumi prestigjioz spanjoll, Marca tashmë ka mbërritur në Kosovë. Përmes një postimi në rrjetin social Tëitter gazetari Miguel Angel Lara ka treguar për udhëtimin deri në Kosovë.

Në Fadil Vokrri më 8 shtator pritet të jenë 10 gazetarë spanjoll dhe ekipi i televizionit spanjoll TVE.

Spanja udhëton për herë të parë për në Prishtinë, ku do jetë shteti i dytë më i madh që do luajë në stadiumin legjendar “Fadil Vokrri”, pas Anglisë. /Gazeta Sinjali Sporti/