image Galtier: Messi është i lumtur në PSG
[wp-story id="814678"]

Futboll

Galtier: Messi është i lumtur në PSG

news image

Sulmuesi i PSG-së, Lionel Messi, është mbështetur për të qëndruar në Paris nga menaxheri Christophe Galtier ndërsa bisedimet mes argjentinasit dhe klubit francez vazhdojnë.

Me kontratën e fituesit të Kupës së Botës që do të skadojë në fund të sezonit, kanë qarkulluar zëra nëse ai do të qëndrojë në PSG apo do të shkojë diku tjetër, me ish-klubin e Barcelonës që përmendet si një destinacion i mundshëm, por Galtier pranoi se dëshiron që ylli i tij të qëndrojë në Paris.

“E di që Leo dhe drejtuesit e sportit flasin shumë. Nuk i di diskutimet e thella. Sa i përket qëndrimit të Leos, kjo është vullneti i të gjithëve. Leo është i lumtur në dhomat e zhveshjes”, tha Galtier në një konferencë për shtyp.

“Ai është vendimtar, ai shënon gola. Ai është një lojtar i rëndësishëm. Me moshën e tij, ai stërvitet çdo ditë. Ai është i lumtur që partnerët e tij luajnë. Sa i përket të ardhmes së tij, është shumë herët për të ditur se çfarë do të ndodhë.”

Lëvizja e radhës e Messit ka qenë subjekt i shumë spekulimeve. Barcelona nuk e ka përjashtuar një ribashkim me legjendën e klubit të tyre. Ndërkohë, Inter Miami thuhet se po përgatit një ofertë masive për kontratë për të joshur Messin në MLS. Lojtari thuhet se ka shprehur dëshirën e tij për të qëndruar në Paris dhjetorin e kaluar.

/GazetaSinjaliSport/