image Galtier habit me reformat në PSG: Mban dy seanca stërvitore në ditë, njëra vlen për lojtarët që ai llogarit në ta, tjetra për ata që dëshiron largimin
[wp-story id="814678"]

Futboll

Galtier habit me reformat në PSG: Mban dy seanca stërvitore në ditë, njëra vlen për lojtarët që ai llogarit në ta, tjetra për ata që dëshiron largimin

news image

Christophe Galtier ka nisur me reforma tek PSG pas ardhjes tek gjiganti francez.

Tekniku francez është duke i mbajtur dy seanca stërvitore në ditë me klubin francez, raporton L’Equipe.

Njëra seancë është paradite dhe vlen për lojtarët në të cilët Galtier llogaritë në ta, kurse tjetra pasdite dhe përbëhet nga futbollistët në të cilët tekniku francez nuk llogaritë tek ta, dhe që mund të largohen në vijim.

Kjo ka nisur të implementohet pas arritjes në Francë nga turi parasezonal në Japoni.

/GazetaSinjaliSport/