image Formacionet zyrtare të ndeshjes Leicester-Arsenal

Futboll

Formacionet zyrtare të ndeshjes Leicester-Arsenal

news image

Takimi i sotëm mes Leicesterit e Arsenalit do ta hap javën e 10-të në Premierligën angleze.

Në “King Power Stadium”, Leicesteri do ta presë Arsenalin me fillim nga ora 13:30.

Leicesteri dhe Arsenali kanë nga 14 pikë pas nëntë xhirove dhe renditen në pozitën nëntë, respektivisht 10.

Të dyja ekipet synojnë fitoren, pasi asnjë rezultat tjetër nuk do t’ju konvenonte në objektivat e tyre të këtij edicioni.

Të dy ekipet tashmë kanë publikuar formacionet startuese për këtë sfidë.

/Gazeta Sinjali Sporti/