image Formacionet zyrtare, Juventus - Lazio - Sinjali

Formacionet zyrtare, Juventus – Lazio

news image

Juventusi dhe Lazio do të takohen në Allianz Stadium për të zhvilluar duelin e xhiros së parafundit të Serie A për këtë sezon.

Biankonerët do ta mbyllin sezonin pa asnjë trofe për herë të parë që nga 2010-11 nën drejtimin e Gigi Delnerit, pasi kanë humbur Superkupën dhe Kupën e Italisë nga Interi.

Ata luajtën 120 minuta të mërkurën, duke rënë përfundimisht 4-2 në kohën shtesë gjatë finales së Coppa Italia në Romë.

Kjo është mbi të gjitha ndeshja e lamtumirës për Dybala, të cilit nuk i është ofruar kontratë e re dhe Chiellini, i cili ende nuk ka vendosur nëse do të tërhiqet apo do të ketë një eksperiencë të re në MLS.

Danilo, Kaio Jorge, Weston McKennie dhe Federico Chiesa janë të gjithë të lënduar.

Juve gjithashtu debuton fanellën e re për sezonin 2022-23.

Lazio është aktualisht në vendin e pestë, por ka nevojë për një fitore për të mbyllur atë kualifikim në Europa League.

Ish-trajneri i Juventusit, Sarri, e bën udhëtimin pa golashënuesin më të mirë të dëmtuar, Immobile, kështu që Felipe Anderson dhe Jovane Cabral do të alternojnë si një 9 false.

Juventus: Perin; Cuadrado, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Miretti, Rabiot; Bernardeschi, Dybala, Morata; Vlahovic.

Lazio: Strakosha; Lazzari, Patric, Acerbi, Marusic; Milinkovic-Savic, Cataldi, Luis Alberto; Felipe Anderson, Cabral, Zaccagni.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: