image Formacionet zyrtare, Arsenal - West Ham

Futboll

Formacionet zyrtare, Arsenal – West Ham

news image

Dita e “Boxing Day” e Premier League do të mbyllet me duelin londinez mes Arsenal dhe West Ham.

Arsenali është lider i tabelës në Premier League, me 37 pikë të mbledhura.

‘Gunners’ kishin një start tejet të frikshëm, duke fituar 12 nga 14 xhirot e para të këtij edicioni, shkruan Sinjali Sport.

West Ham ndërkohë ka dëshpëruar me paraqitje këtë sezon duke u pozicionuar në pozitën e 16-të me vetëm 14 pikë të mbledhura pas 15 xhirove.

Dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare:

Arsenal XI: Ramsdale, White, Saliba, Gabriel, Tierney, Partey, Xhaka, Odegaard, Saka, Martinelli, Nketiah.

West Ham XI: Fabianski, Coufal, Dawson, Kehrer, Cresswell, Soucek, Rice, Paqueta, Bowen, Benrahma, Antonio.

/GazetaSinjaliSport/