image Formacionet zyrtare: Arsenal – Leeds United - Sinjali

Formacionet zyrtare: Arsenal – Leeds United

news image

Arsenali ballafaqohet me Leeds United në kuadër të 1/8-ës së finales së “EFL Cup”, raporton Sinjali Sport.

Topçinjtë presin Leedsin në “Emirates Stadium”, nga ora 20:45.

Dueli kualifikues luhet me vetëm një ndeshje ku fitues kualifikohet në fazën tjetër.

Gunners kanë filluar të hyjnë në formë të mirë, pas një starti skandaloz, ku humbën katër ndeshje rresht.

Leedsi në tjetrën anë është krejtësisht fytyrë tjetër këtë sezon duke arritur rezultate negative.

11-shet për këtë duel janë dalur dhe ato janë:

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: