image Formacionet e mundshme në derbin londinez mes Chelseat dhe Arsenalit - Sinjali

Formacionet e mundshme në derbin londinez mes Chelseat dhe Arsenalit

news image

Derbi londinez mes Chelseat dhe Arsenalit do të luhet sonte (e mërkurë)  në kuadër të xhiros së 36-të në Premierligë, shkruan Sinjali Sport.

Chelsea po kërkon të sigurojë një vend në Ligën e Kampionëve, derisa Arsenali i ka gjasat e vogla për të siguruar një vend për garat evropiane.

Manchester City veçse është shpallur kampion i Premierligës dhe tani po garohet për garat evropiane.

“Blutë” presin “the Gunners” në “Stamford Bridge” me fillim nga ora 21:15.

Formacionet e mundshme për këtë ndeshje:

Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Zouma, Rudiger; James, Jorginho, Kante, Chilëell; Ziyech, Mount; Havertz

Arsenal: Leno; Chambers, Holding, Gabriel, Tierney; Partey, Xhaka; Pepe, Odegaard, Aubameyang; Lacazette. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: