image Fiorentina mposht Juventusin, siguron një vend në Evropë - Sinjali

Fiorentina mposht Juventusin, siguron një vend në Evropë

news image

Fiorentina ka mposhtur Juventusin në Firencë, në ndeshjen e xhiros së fundit të sezonit 2021-22.

Violat kanë triumfuar me rezultat 2-0 ndaj biankonerëve për të siguruar një vend në Evropë.

Alfred Duncan 45+2 dhe Nicolas Gonzales 90+2 realizuan në fitoren e pastër të skuadrës së tyre ndaj “Zonjës së Vjetër”.

Për Juventusin kjo ndeshje nuk kishte ndonjë rëndësi të veçantë pasi i kishte humbur matematikisht gjasat për një vend në pozitën e tretë, teksa pozitën e katërt e kishte siguruar më herët.

Ndërkohë fitorja e Fiorentinës dhe humbja e Atalantas ndaj Empolit nënkupton se Violat do të garojnë në Ligën e Konferencës sezonin e ardhshëm, duke e siguruar pozitën e shtatë me 62 pikë të mbledhura.

Lazio dhe Roma do të bëjnë pjesë në garat e Ligës së Evropës pasi mbyllën pozitat 5 dhe 6.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: