image Finalja e Evropa Ligës do të luhet në praninë e tifozëve - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

106.914

Të shëruar

99.628

Të vdekur

2.225

Finalja e Evropa Ligës do të luhet në praninë e tifozëve

news image

Finalja e Europa League do të zhvillohet më datë 26 maj në Gdansk të Polonisë.

Fituesi mes Manchester United – Roma dhe Villareal – Arsenal do të përballet për trofeun e garës së dytë më prestigjioze në Evropë.

UEFA sot ka njoftuar se do të lejohet një numër i kufizuar i tifozëve në stadium.

25% e kapacitetit të stadiumit do të lëshohet për tifozët, që në numër i bie rreth 9 mijë e 500 persona./Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: