image Fiat sjell “Hej Google” - Sinjali

Fiat sjell “Hej Google”

news image

Ndërsa koha kalon, veturat po bëhen gjithnjë e më “digjitale” dhe këto kompani po kërkojnë një partner nga industria e automobilave për të bërë një veturë, kështu që Fiat ka bërë një bashkëpunim me Google.

Ky mund të jetë bashkëpunimi më ekstrem i deritanishëm, Fiat 500s, 500X crossover dhe 500 L MPV janë ‘çanta’ të brendit me ngjyra dhe grafikë të Google, dhe “Hey Google” do të gdhendet mbi rrotat e përparme.

Gjithashtu, mbishkrimi “Hej Google” mund të gjendet edhe në ulëse.

Të tri veturat e përmendura do të kenë ekrane me prekje 7 inç me asistentin Google të instaluar, dhe disa prej tyre ofrojnë mundësi unike për shkak të shërbimit Fiat Mopar Connect. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: