image Feraj i VV-së me akuza të rënda: Ramushi s'po tregon pse nuk e vranë atë por vëllezërit e tij në luftë
[wp-story id="814678"]

Politikë

Feraj i VV-së me akuza të rënda: Ramushi s’po tregon pse nuk e vranë atë por vëllezërit e tij në luftë

news image

Një ndër anëtarët e Vetëvendosjes, Hysamedin Feraj, ka bërë një shkrim mjaft të çuditshëm në profilin e tij në Facebook e në të cilin sulmon opozitën.

Këtë herë ai është marrë me kreun e AAK-së, Ramush Haradinajn duke ngritur spekulime.

“Ramushi vazhdoi të ankohet pse Serbia nuk e ka vrarë Albin Kurtin në burg, pa dhënë përgjigje pse nuk e ka vrarë Ramushin gjatë luftë por vëllezërit e tij, dhe pse mbas lufte Vuçiqi e dërgoi natën e me urgjencë Listën serbe që ta bëjë Ramushin kryeministër!”, ka thënë z. Feraj.

Për më tepër, Haradinaj në shumë deklarata kishte sqaruar edhe rrethanat e vrasjes së vëllezërve të tij gjatë periudhës së luftës.

/GazetaSinjali/