image Femra kujdes, mos krijoni lidhje me këta 8 tipe të meshkujve
[wp-story id="814678"]

Femra kujdes, mos krijoni lidhje me këta 8 tipe të meshkujve

news image

Sot ka shumë gra që janë në të tridhjetat e tyre pa partner. Kur pyeten pse janë vetëm, shpesh përgjigja e tyre është – “Burrat nuk duan të hyjnë në lidhje!”

Pse burrat nuk lejojnë gratë t’i afrohen atyre? Ne ju zbulojmë djemtë që janë të prirë për “skema” dhe nuk dëshirojnë asgjë serioze.

Tipi 1: Narcis

Ai është i bukur, i suksesshëm, i talentuar dhe karizmatik – është kaq e vështirë t’i rezistosh sharmit të tij. Por kini kujdes: një njeri i tillë mund të jetë i këndshëm, por ai me të vërtetë e do vetëm veten e tij. Gjithçka që ai pret janë kërkesa të mbivlerësuara dhe egocentrizmi nga ana e tij.

Tipi 2: Paqëndrueshmëri emocionale

Ky është një njeri me PMS kronike – histerik, nervoz dhe madje edhe mund të shihet duke qarë. Ai nuk e di se çfarë dëshiron: endet nga njëra-tjetra. Ju duhet vërtet kjo?

Tipi 3: Fëmija i përjetshëm

Dëshironi të dini se si është të jesh nënë? Filloni të takoni “bebet” tuaja. Ai është si një zog që bie nga foleja. Ai ka kaq shumë pyetje për këtë botë, dhe ju do t’u përgjigjeni atyre. Ai nuk di asgjë – kjo është arsyeja pse të gjithë duhet të vendosni për të në vend. Edhe në gjërat më të lehta, ai është absolutisht i pafuqishëm. Ndihmoje atë tani!

Tipi 4: I papjekur

Një dasmë? Martesa? Përgjegjësia? Jo, nuk kam dëgjuar kurrë! Ky djalë preferon butësinë në gjithçka dhe njeh vetëm marrëdhëniet kalimtare. Kjo nuk do të thotë që ju do ta shihni veten vetëm një herë: Ai do të shfaqet, do të zhduket, do të rishfaqet dhe madje do të premtojë diçka.

Tipi 5: Parazit

Nëse jeni të përfshirë me këtë lloj burri, përgatituni të investoni (emocionalisht dhe financiarisht) pa marrë asgjë në këmbim.

Ana financiare është një bisedë më vete: të gjitha blerjet dhe darkat në restorante paguhen nga ju, dhe si gjithmonë, ai nuk ka mundur (ose më mirë, thjesht nuk ka dashur) t’ju blejë një dhuratë.

Tipi 6: Tiran

Çdo gjë është në rregull me të – dhe është faji juaj dhe gjithmonë vetëm ju. Ju kontrollon sikur të ishit fëmijë. Pak më shumë – dhe ju do të qëndroni në qoshe si një ndëshkim për pjatat e pangopura. Vraponi sa më shpejt që të keni mundësi: toni imperativ dhe kritika e mprehtë janë vetëm fillimi.

Tipi 7: ‘Pantofla’

Ekzistojnë dy lloje pantofla. Ky është një njeri me karakter të butë të këndshëm, i cili është mjaft i aftë dhe madje i tolerueshëm për marrëdhëniet. Dhe një njeri me vetëbesim të ulët, i cili thjesht është i bezdisshëm: ai nuk ka iniciativën e tij, kështu që ai është i nënshtruar dhe i nënshtrohet çdo gjëje paraprakisht.

Tipi 8: I martuar

E keni parë unazën në gisht – as mos mendoni të flirtoni. Takime sekrete? Parashikimi i përjetshëm, kur do të jetë në gjendje të largohet nga familja? Pamundësia për të deklaruar hapur një marrëdhënie? Premtime bosh që gjithçka do të ndryshojë së shpejti? Ju meritoni më shumë!/Gazeta Sinjali/