image Erdogan kundërshton sulmin rus

Botë

Erdogan kundërshton sulmin rus

news image

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se kundërshton operacionin ushtarak të Rusisë.

Ai e ka quajtur sulmin rus si “goditje të rëndë për paqen dhe stabilitetin rajonal”.

Ministria e Jashtme e Turqisë i ka bërë thirrje Federatës Ruse që menjëherë t’i japë fund “këtij akti të paligjshëm”.

/GazetaSinjali/