image Ekskluzive: Këta janë tre të arrestuarit për vrasjen e trefishtë në Gllogjan - FOTO

Siguri

Ekskluzive: Këta janë tre të arrestuarit për vrasjen e trefishtë në Gllogjan – FOTO

news image

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona lidhur me vrasjen e trefishtë në Gllogjan.

Gazeta Sinjali mëson se të arrestuarit janë Halil Mehmetaj dhe dy djemtë e tij, Kreshnik dhe Malsor Mehmetaj.

Motivi i sulmit ndaj autobusit në Gllogjan, ku u vranë tre persona, shoferi i autobusit dhe dy nxënës, sipas burimeve të Sinjalit dyshohet se lidhet me vetëvrasjen e 20-vjeçares nga Gllogjani, Heroina Mehmetajt, e cila i dha fund jetës së saj më 14 qershor 2020.

Malsor Mehmetaj
Kreshnik Mehmetaj

Shënim: Personat e apostrofuar në këtë artikull prezumohen të pafajshëm derisa fajësia e tyre të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata. 

/GazetaSinjali/