image Edi Rama publikon foto nga Kuvendi i përbashkët, shihet i buzëqeshur krah Kurtit e Konjufcës
[wp-story id="814678"]

Politikë

Edi Rama publikon foto nga Kuvendi i përbashkët, shihet i buzëqeshur krah Kurtit e Konjufcës

news image

Në Shqipëri u zhvillua mbledhja e dy kuvendeve, të Kosovës dhe Shqipërisë në prag të 28 Nëntorit.

Me këtë rast në këtë mbledhje, përfaqësuesit e dy shteteve theksuan rëndësinë e bashkëpunimit në mes dy shteteve, si dhe nevojën që Shqipëria të ndihmojë Kosovën në rrugën e saj evropiane.

Aty poashtu u përmendën edhe ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët vazhdojnë të mbahen në paraburgim në Hagë, derisa u theksua se lufta e UÇK-së, është faqe lavdie në historinë e kombit shqiptar.

Pas kësaj, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zgjedhur të publikojë disa fotografi nga shënimi i aktiviteteve të sotme.

“FotoALBUMI i DITËS ”, shkroi Rama.

????FotoALBUMI i DITËS????????????????????

Posted by Edi Rama on Sunday, November 27, 2022

/GazetaSinjali/