image E pabesueshme se sa njerëz luajnë Fortnite - Sinjali

E pabesueshme se sa njerëz luajnë Fortnite

news image

Fortnite është një nga video lojërat më të njohura në botë, pavarësisht se është relativisht e re.

Fortnite është një lojë në internet, ku doli në vitin 2017 dhe ka tre lloje të saj, shkruan The Sun, transmeton Gazeta Sinjali. Por më i famshmi është Fortnite Battle Royale.

Por sa njerëz luajnë Fortnite?

Edhe pse është e pamundur të dihet saktësisht se sa njerëz luajnë Fortnite në çdo kohë. Por, duke u mbështetetur në shifra të rralla zyrtare dhe sipas Lojërave Epike, rreth 350 milionë njerëz luajnë Fortnite në një muaj.

Dhe në dhjetor të vitit të kaluar, Fortnite theu rekord.

Gjatë ngjarjes Galactus, 15.3 milionë lojtarë u regjistruan në të njëjtën kohë. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: