image E dhimbshme: Humb jetën 21-vjeçari shqiptar në Kroaci, bie nga 20 metra lartësi në vendin ku punonte

Diasporë

E dhimbshme: Humb jetën 21-vjeçari shqiptar në Kroaci, bie nga 20 metra lartësi në vendin ku punonte

news image

Një 21-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në vendin e punës në Kroaci.

Ngjarja ka ndodhur  në kompleksin industrial të ish-uzinës Dalit në Daruvar, ku i riu ka rënë nga një lartësi prej rreth 20 metrash.

Sipas mediave kroate, aksidenti është raportuar në polici pak para orës 07:30, ndërsa në terren janë policia dhe inspektori i sigurisë në punë dhe avokati i shtetit. 

/GazetaSinjali/