image Dybala blen shtëpi në Milano, në mes të spekulimeve për një kalim te Interi - Sinjali

Dybala blen shtëpi në Milano, në mes të spekulimeve për një kalim te Interi

news image

Paulo Dybala thuhet se ka blerë një shtëpi të re në Milano, afër selisë së Interit, duke nxitur spekulimet se ai do të nënshkruajë me Nerazzurrët në verë.

Argjentinasi do të largohet nga Allianz Stadium në fund të kontratës së tij në qershor dhe kampionët në mbrojtje të Serie A duket se janë në “pole position” për të siguruar shërbimet e tij.

Nerazzurrët nuk kanë bërë ende një ofertë zyrtare për të nënshkruar argjentinasin, por Dybala nuk e ka përjashtuar mundësinë e bashkimit me rivalët më të mëdhenj të Juventusit gjatë verës.

Sipas Calciomercato.com, Dybala ka blerë një shtëpi të re në Milano, afër selisë së Interit. Dybala nënshkroi kontratën muajin e kaluar dhe mund të transferohet përgjithmonë në apartamentin e tij të ri në javët e ardhshme nëse nënshkruan me Nerazzurrët. Kjo nuk do të thotë se Dybala me siguri do t’i bashkohet gjigantëve të Serisë A, por konfirmon se sulmuesi argjentinas i pëlqen qyteti dhe nuk do ta kishte problem të jetonte atje.

Drejtori i Interit, Beppe Marotta, ka qenë në bisedime me shoqëruesit e sulmuesit prej disa muajsh dhe do të vendosë në tryezë ofertën e tij në ditët në vijim. Ndërkohë, Dybala tashmë ka gjetur strehim në qytet.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: