image Dybala afër rinovimit me Juventusin - Sinjali

Dybala afër rinovimit me Juventusin

news image

Paulo Dybala është afër që të rinovojë kontratën me Juventusin.

Spekulimet për të ardhmen e Dybalas kanë zgjatur për muaj të tërë me kontratën e tanishme që i skadon në vitin 2022.

Në janar, Dybala do të jetë i lirë që të negociojë me cilin klub të dojë, por Juve po i shpejton hapat për të rinovuar sa më parë me argjentinasin.

Ditë më parë, Dybala gjithashtu konfirmoi se dëshiron të qëndrojë.

Shpresoj ta mbyllim sa më parë rinovimin e kontratës”, kishte thënë Dybala.

Sipas Goal, palët kanë arritur tashmë marrëveshje për rinovimin deri më 2025, ku Dybala do të fitojë 8 milionë euro në sezon.

27-vjeçari është pjesë e zonjës së vjetër që nga viti 2015. Ai ka bërë deri më tani 259 paraqitje dhe ka shënuar 102 gola. 

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin