image Video-ditari i një ushtari rus në Ukrainë, rusët pranojnë humbje të mëdha

Botë

Video-ditari i një ushtari rus në Ukrainë, rusët pranojnë humbje të mëdha

news image

Dy muaj pas fillimit të agresionit rus në Ukrainë, është publikuar një video-ditar i një ushtari rus i cili ka publikuar momente nga luftimet në të cilat ai ka qenë pjesë e tyre.

Një ushtar 25-vjeçar rus ka publikuar një video-ditar të kohës së kaluar në Ukrainë, ku ai dhe shokët e tij shihen duke shtënë ndaj pozicioneve ukrainase dhe duke kërcyer në banesa të okupuara.

Më vonë, ai vajton: “Kemi pasur shumë humbje”.

/GazetaSinjali/