image E jashtëzakonshme: Gruaja lind në aeroplan, momenti kur ndihmohet nga pasagjerët

Botë

E jashtëzakonshme: Gruaja lind në aeroplan, momenti kur ndihmohet nga pasagjerët

news image

Nuk janë të ralla rastet kur nënat shtatëzëna sjellin në jetë foshnjet e tyre në vende të çuditshme, si rjedhojë e momentit urgjent për të lindur.

Njëjtë ka ndodhur me një grua shtatzënë e cila solli në jetë foshnjën në avion, teksa po udhëtonte nga Tachileik në Yangon.

Ngjarja ndodhi vetëm 20 minuta pasi avioni ishte ngritur nga Tachileik dhe pavarësisht mungesës së ndihmës mjekësore apo mjekut, pasagjerët e tjerë ndihmuan me sukses nënën në lindjen e një vajze.

Nëna dhe e porsalindura më vonë u kthyen në Tachileik për kujdes mjekësor dhe u raportuan se ishin në gjendje të mirë shëndetësore. /a2cnn/

View this post on Instagram

A post shared by A2 CNN Affiliate (@a2cnn)

/GazetaSinjali/