image Dusan Vlahovic i bashkohet Juventusit, zyrtarizmi çështje kohe - Sinjali

Dusan Vlahovic i bashkohet Juventusit, zyrtarizmi çështje kohe

news image

Dusan Vlahovic i bashkohet Juventusit nga Fiorentina, transmeton Sinjali Sport.

Marrëveshja e plotë e përfunduar me Fiorentinën për tarifën prej 75 milionë €, të përfshira edhe bonuset. Ai do t’i bashkohet menjëherë, raporton Fabrizio Romano.

Kushtet personale dhe tarifa e agjentit të rënë dakord gjithashtu në orët e fundit, Vlahović do të fitojë rreth 7 milionë euro në sezon pas taksave si lojtar i Juventusit.

Dusan vendosi të mos shqyrtojë ofertat nga Arsenali këtë janar dhe Atletico Madrid verën e kaluar në mënyrë që t’i bashkohet Juventusit si prioritet.

Juventus tashmë po planifikon për mjekësore dhe nënshkrimin e kontratës në Torino pasi serbi të dalë negativ.

Marrëveshja është 100% e kryer dhe e vulosur, Fiorentina ka nënshkruar me Arthur Cabral nga FC Basel si zëvendësim për tarifën prej 14.5 milionë euro plus bonuse. Ai është tashmë në Firence, është një punë e përfunduar.

 Juventusi ka përfunduar një nënshkrim të madh me Vlahović, një nga sulmuesit e rinj më të mirë në botë – ata do të duhet të marrin një vendim tani për kontratën e Paulo Dybala që skadon në qershor dhe Álvaro Morata i cili shpreson të largohet nga klubi pasi fitoi klauzolën e opsionit të blerjes.

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin