image Driton Kuka e merr titullin “Doctor Honoris Causa”
[wp-story id="814678"]

Sporte Luftarake

Driton Kuka e merr titullin “Doctor Honoris Causa”

news image

Driton Kuka është shpërblyer sot me një tjetër çmim.

Trajnerit të suksesshëm të xhudos i është dhënë titulli “Doctor Honoris Causa” nga Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Kjo ceremoni është mbajtur sot në amfiteatrin e Bibliotekës Qendrore Universitare të Kosovës.

Trajnerit më të mirë në botë të xhudos iu dha ky titull i nderit për kontributin e dhënë në sport dhe për promovimin e shtetit në arenën ndërkombëtare.

Kuka i ka fituar tri medalje të arta olimpike me garueset e saj, përfshirë këtu Majlinda Kelmendin, Nora Gjakovën dhe Distria Krasniqin.

Kuka është ndier i nderuar dhe i privilegjuar me këtë vlerësim dhe titull të fituar.

/GazetaSinjali/