image Drita, Gjilani dhe Llapi mësojnë rivalët në Ligën e Konferencës
[wp-story id="814678"]

Futboll

Drita, Gjilani dhe Llapi mësojnë rivalët në Ligën e Konferencës

news image

Është hedhur shorti i raundit të parë kualifikues të Ligës së Konferencës 2022/23 ku tri skuadra kosovare, Drita, Gjilani dhe Llapi kanë mësuar kundërshtarët e tyre.

Nënkampioni i Ksovës Drita do të ballafaqohet me skuadrën finlandeze Inter Turku.

Gjilani ndeshjet me skuadrën Liepaja, kurse fituesi i Kupës së Kosovës, Llapi do të ketë punë me skuadrën Buduçnost.

Të 60 skuadrat janë të ndara në gjashtë grupe me dhjetë skuadra (grupet 1 deri në 6) në përputhje me renditjen e koeficientit të klubit të vendosur në fillim të sezonit.

/GazetaSinjaliSport/