image Drenica shënon fitore bindëse ndaj Vushtrrisë
[wp-story id="814678"]

Futboll

Drenica shënon fitore bindëse ndaj Vushtrrisë

news image

Skuadra e Drenicës e ka mposhtur Vushtrrinë me rezultat të thellë 3:0, në kuadër të javës së 16-të në Ipko Superligën e Kosovës.

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi pa gola, transmeton Gazeta Sinjali.

Vendasit arritën të shënonin golin e parë në minutën e 73-të falë Përparim Osmanit.

Drenica shënoi edhe dy gola të tjerë, në minutën e 84-të dhe Hysa që e trefishoi epërsinë vetëm pas dy minutash.

Drencia gjendet në vendin e gjashtë me 24 pikë, ndërsa Vushtrria është në vendin e 10 me 12 pikë./Gazeta Sinjali/

FT.KF.DRENICA-KF.VUSHTRRIA 3-0

Posted by Drenica n'Fokus on Saturday, November 23, 2019